BASENY MODUŁOWE - DZIŚ ZAMAWIASZ, JUTRO DOSTARCZAMY, POJUTRZE PŁYWASZ.

Baseny naziemne lub wkopane

Baseny naziemne, a może wkopane?​

Nasze baseny oferują możliwość konfiguracji jak te budowane w innych technologiach, ale posiadają jedną podstawową zaletę – samonośną konstrukcję co czyni istotną różnicę, ponieważ są mobilne. Taki mobilny basen może być zamówiony w wersji samo stojącej lub do wkopania w grunt częściowo lub całkowicie.

Naziemne

Nie wymagają brudnych robót ziemnych z użyciem ciężkiego sprzętu, a w przypadku zmiany lokalizacji można je łatwo zdemontować i przenieść w inne miejsce. Tym samym baseny nie stanowią kosztu na stałe „utopionego” w ziemi. Nie wymagają brudnych robót ziemnych z użyciem ciężkiego sprzętu, a w przypadku zmiany lokalizacji można je łatwo zdemontować.

Baseny wkopane w grunt

Opcjonalnie, jeśli zdecydują Państwo, istnieje możliwość wkopania basenu modułowego częściowo lub całkowicie w grunt. Daje to inną opcję wizualnej integracji basenu z przestrzenią wokół. Wygodny dostęp do maszynerii basenu zapewniony jest wówczas poprzez górną klapę dając możliwość pełnej kontroli parametrów. Dodatkowo basen zabezpieczony jest termicznie również na taki wariant posadowienia, aby w jak najwyższym stopniu utrzymywać oczekiwaną temperaturę wody.

Które wybrać?

Nasza firma zapewnia transport basenu do miejsca przeznaczenia oraz jego uruchomienie. Baseny 6-cio metrowe rozładowujemy własnym sprzętem, w przypadku basenów 12-sto metrowych po stronie klienta jest zapewnienie dźwigu do rozładunku.

Podstawowe wersje oferowanych przez nas basenów przeznaczone są do naziemnego posadowienia, tzn. nie powinny być wkopywane w ziemię. Grunt pod basen winien być utwardzony kruszywem, może być oczywiście wylana płyta betonowa o grubości ca 10 cm. Na tak przygotowanym gruncie oraz z wykorzystaniem wypoziomowanych podpór punkowych (np. bloczki betonowe), które gwarantują min 10 cm pustki powietrznej-wentylacyjnej, ustawiamy basen. Wcześniej do miejsca instalacji basenu należy doprowadzić instalację wodną do zasilania basenu oraz przyłącze elektryczne 230V do podłączenia urządzeń basenowych zlokalizowanych w części technicznej – maszynowni. Przyłącze kanalizacyjne nie jest w tym przypadku niezbędne.