BASENY MODUŁOWE - DZIŚ ZAMAWIASZ, JUTRO DOSTARCZAMY, POJUTRZE PŁYWASZ.

Konstrukcja basenów modułowych

Jak to jest zrobione​

Konstrukcja naszych basenów oparta jest o metalową ramę. W typowym basenie znajduje się oprócz niecki przedział techniczny, w którym zamontowane są wszystkie urządzenia niezbędne do funkcjonowania basenu. Ze względu na przeznaczenie (wolnostojące lub zagłębione w gruncie) stosujemy dla wygodnego dostępu do pomieszczenia technicznego drzwi boczne lub właz górny.
Wszystkie ramy dla basenów wykonujemy od początku do końca, wszystkie profesjonalnie zabezpieczamy antykorozyjnie. W tak przygotowanej ramie bazowej montujemy osprzęt oraz instalację filtracyjną. Wolnostojący basen standardowo pomalowany jest farbą żywiczną i tej formie jest gotowy do użytkowania, ale może też być wykończony np. deską kompozytową lub wedle życzeń klienta.

Nie bazujemy na zużytych kontenerach morskich!​

Stalowe stelaże projektowane i wykonane są w naszym zakładzie od podstaw. Tym samym mamy możliwość oferowania basenów modułowych o dowolnych wymiarach dostosowanych do życzeń i oczekiwań klientów. Jedynym ograniczeniem jest tu jedynie kwestia transportu. Konstrukcja stalowa basenu – stelaż – wykładana jest specjalnymi płytami typu sandwich z rdzeniem izolacyjnym, zabezpieczającym przed utratą ciepła przez ścianki basenu. Niecka basenowa wyklejana jest profesjonalną, zbrojoną folią basenową o grubości 1,5-2 mm. Na końcu basenu znajduje się maszynownia, czyli wydzielona część z przeznaczeniem na montaż akcesoriów basenowych. Na państwa życzenie możemy zamontować zarówno zestaw podstawowy jak i wersje rozbudowane z większą ilością funkcji.